Witagro

PolishEnglishGermanRussian

O firmie

Nasza historia zaczęła się blisko 100 lat temu, kiedy nasi dziadkowie rozpoczęli działalność rolniczą. Stopniowo wprowadzali na swoje areały warzywa m.in marchew oraz cebulę z powodu opłacalności oraz korzystnych warunków do ich uprawy.  Jako ich spadkobiercy, posiedliśmy doskonałe gleby, wiedzę i doświadczenia kilku pokoleń. By w 2010 roku wraz z okolicznymi rolnikami utworzyć firmę Witagro, która dzięki Funduszom Unijnym pozwoliła nam na rozwój. Mogliśmy wówczas znacznie zwiększyć naszą produkcję i dotrzeć do większej liczby klientów. Obecnie nasze produkty trafiają do sklepów, hurtowni oraz rynków handlowych w całej Polsce. Osobiście dbamy o najlepsze wykonanie wszystkich prac, aby Państwo mogli cieszyć się smacznymi i zdrowymi warzywami.Ostatnie lata były szczególnie niekorzystne dla wszelkiej produkcji roślinnej dlatego, postanowiliśmy zainwestować w nowoczesne systemy nawadniające, maszynę do niwelowania spadków pól oraz dekery. Dzięki tym jak i wielu innym decyzjom jesteśmy w stanie zaoferować towar najwyższej jakości nawet w trudnych warunkach klimatycznych. Ziemie, które wchodzą w skład firmy to obszar około 300 hektarów, są to bardzo dobre mazowieckie gleby (klasy. I,II i IIIa). Na około 200ha prowadzimy produkcję warzyw takich jak: marchew, cebula, buraczek czerwony, pietruszka i seler, a pozostałą część przeznaczamy pod uprawę kukurydzy i ziemniaków. Stosujemy również odpowiednie zmianowanie oraz zabiegi aby nasze produkty były wolne od chorób i szkodników.  Zebrane plony dostarczamy do magazynów gdzie w odpowiednich warunkach przechowywania czekają na sprzedaż. W trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo naszych klientów w 2015 roku wdrożyliśmy system HACCP

WSPÓŁPRACA:

W dużej mierze współpracujemy z firmami handlującymi na rynku hurtowym „BRONISZE” oraz z firmami zaopatrującymi markety i obsługującymi export w Europie. Pracujemy również z mieszalniami pasz ponieważ w naszej produkcji pojawia się także kukurydza.

Firma WITAGRO wspomogła swój rozwój środkami Unijnymi. Zbudowaliśmy magazyn o standardach europejskich, wyposażony w linie pakująco – ważące, wagę tirową, chłodnie i magazyny przechowalnicze z dużymi możliwościami logistycznymi. Rozwinęliśmy naszą flotę pojazdów co usprawniło transport i produkcję naszych produktów.